HATİCE DAVAS

İçindekiler

karsiyaka evlilik ve cift terapisi nedir

Evlilik ve Çift Terapisi Nedir?

İnsanların sevmeye ve sevilmeye her yaşta ihtiyacı vardır. Yalnız kalma hissi genel olarak kişilerde yoğun üzüntü yaratır. Bu nedenle de insanlar yalnız kalmayı ve yaşamayı istemeyebilir. Hayatına yalnız devam etmek istemeyenler bir insanla yoluna devam etmek ve hayatını paylaşmak ister. Bu hayat paylaşımına evlilik diyoruz. İnsanlar ruhunun uyuştuğunu düşündüğü, aynı evi paylaşabileceğine inandığı insanlarla bir yuva kurar. 

Bu yuvalar kurulurken sonsuza kadar mutlu yaşama temennisi bulunur. Bazı evlilikler mutlu devam ederken bazılarında sonuç değişebilir. Bu değişim çiftler arasında ki uyuma, anlayışa ve ilişkiye göre değişiklik gösterir. Bu değişiklikler olumsuz yönde baş gösterdiğinde evlilik ve çift terapisi nedir sorusu oluşur. Bunun için de desteği bize iyi gelen psikolog araştırmalarımız olur. İzmir Karşıyaka’da evlilik terapistine ihtiyacı olan tüm danışanlarımızı kliniğimize bekleriz.

Evliliğimde ki Sorunları Nasıl Anlayabilirim?

Evliliğiniz de içten içe bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bunu önce partnerinizle konuşmalısınız. Onunda sorun olduğunu düşünmesi halinde bir uzmandan yardım almak en sağlıklı yol olacaktır. Peki evliliğinizde ki sorunları nasıl anlarsınız? Partnerinizin davranışlarda büyük değişimler yaşandıysa örneğin; normalde her gün eve erken gelirken son dönemde geç gelmeye başladıysa. Veyahut partnerinizin size karşı tutumları değiştiyse, tartışmalarınız artık uzuyor, suçlama ve beğenmeme yükseldiye evliliğiniz de sorun var demektir.

Evlilik ve Çift Terapisi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Evliliğinizde yolunda gitmeyen her neyse bunun psikolojinizi yaralamasına izin vermeden evlilik terapisi yardımı almanız en uygunudur. Her evlilikte sorun yaşanır fakat çözemediğiniz sorunlarınız giderek büyümeye devam ediyorsa ve bu durum sizi yaralıyorsa muhakkak bir çift terapisi almanız gerekmektedir. Bu belirtileri hissettiğiniz dönemde ivedilikle bir uzmana başvurmalısınız.

Eşim Terapiye Gitmek İstemiyor

Evliliğinizde ki sorunları eşinizle konuştuysanız ve eşiniz bu sorunları red ediyorsa, mümkün olduğunca pozitif yönlendirme yapmalısınız. Aranızda ki fikir ayrılıklarının evliliğinizi çıkmaza sürüklediğini, psikolojik olarak çöküşe uğrattığını sakin kalmaya çalışarak göstermelisiniz. Yine de terapiyi red ediyorsa, evlilik ve çift terapisi nedir sorusunu sormalı neden karşı olduğunu anlamalı, terapistle tanıştırabilir, bire bir samimiyeti hissettirebilirsiniz. Bu tarz durumlar için, partnerinizi İzmir’de bulunan çift terapisi merkezimize getirebilir birebir bizlerle tanıştırabilirsiniz. Veyahut, bizlerle iletişime geçerek online terapiyle görüştürebilirsiniz. 

İzmir’de bulunan kliniğimizde, yüz yüze görüşmeler yaptığımız gibi, online evlilik ve çift terapisi de verebilmekteyiz. Uzman psikolog Hatice Davas’dan destek almak ve iletişime geçmek için hemen tıklayın.

Evlilik ve Çift Terapisi Nedir konusu hakkında akademik makaleleri inceleyebilirsiniz

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]