HATİCE DAVAS

İçindekiler

karsiyaka evlilik terapisi hatice davas

Evlilik Terapisine İhtiyacınız var Mı?

Çift terapileri, çoğunlukla sorunlar yaşanan bir evliliği kurtarma amacı ile alınır. Partneriniz ile yaşadığınız sorunlar birlikte çözülemeyecek bir hal aldığında bir terapistten yardım almak en sağlıklı yöntemdir. Evlenme kararı aldığınızda partnerinizin hayat boyu yol arkadaşınız olacağını hayal edersiniz. Fakat bazen her evlilikte işler yürümeyebilir. Bu da mental olarak çöküntü yaşamanıza sebebiyet verebilmektedir. Bu çöküntülere zaman vermeden bir uzmandan terapi almak bir çok fayda sağlamaktadır.

Neden Evlilik Terapisi Almalıyım?

Önce evliliğinizde sorunlara yol açan neden bulmalısınız. Eşinizle uyum sağlayamadığınız durumları, anlaşamadığınız fikirleri ya da yaşadığınız diğer problemleri değerlendirmelisiniz. Eşinizle yaşadığınız fikir ayrılıkları bir türlü çözüme kavuşmuyorsa, karşılıklı saygı bağları koptuysa, birbirinize olan bakış açılarınızda farklılıklar başl gösterdiyse evlilik terapisi almalısınız. Çünkü sorunlarınız karşılıklı çözebildiğiniz sorunlar olmaktan çıkmış anlamına gelmekte. Bu durumlar da bir uzmandan yardım almak, çiftler arasında karşılıklı anlaşmaya varmakta büyük yol kat etmemize yardımcı olmakta. Aslında temel nedenler ve neden terapi sorusunun cevabını burada vermiş olduk. Çiftlerin karşılıklı anlaşmasının artık güç olduğu bir durum yaşandığında evlilik terapistine başvurmak, evliliğin devam eden süreçte ki sağlığını pozitif anlamında etkileyecektir. Bu nedenle partneriniz ile yaşadığınız sorunlar da İzmir’de bulunan kliniğimize başvurarak konuşabilir, çift terapileri alabilirsiniz.

Evlilik Terapisi Sorunlarımı Düzeltir mi?

Elbette çift terapilerinden beklenen çözüm taraflar arasında biten sevgiyi veya hisleri düzeltemez. Fakat karşılıklı anlaşmaya varabilir hatta evliliğim bitiyor dediğiniz noktada evliliğiniz kurtulabilir. Bu yüzden çift terapileri büyük bir önem arz ediyor. Çiftlerle bazen birlikte, bazen ayrı ayrı yapılan bu terapiler hem karşılıklı sorun çözümünde hemde içten içe söylenen sorunlarla baş etmemizi kolaylaştırıyor. Eşinizin size yansıtmadığı veya sizin eşinize yansıtmadığınız bir çok sorun olabilir. Bu sizi ve evliliğinizi içten yaralamaktadır. Evlilik terapileri tamda bu yaralanmalarda büyük önem taşıyor. Terapistinizle paylaştığınız her sorun, dışarı çıkıyor ve konuşarak çözüme ulaştırılmaya çalışılıyor. Evlilik terapistine ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyorsanız sizleri kliniğimize bekleriz. Yüz yüze ve online olarak yaptığımız terapiler evliliğinizde yüzeye çıkmış sorunları çözmenize yardımcı olacak, psikolojik olarak pozitif gelişmenize fayda sağlayacaktır.

Uzman Psikolog Hatice Davas’dan online veya Karşıyaka’da hizmet almak ve iletişime geçmek için lütfen tıklayın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]