HATİCE DAVAS

İçindekiler

Ergenlerde Psikolojiyi Etkileyen Unsurlar

Ergenliğe giriş oldukça sancılı bir durumdur. Hele ki çocuğumuzda psikolojik yaralanmaya ihtiyaç duyulan mevcut bir durum varsa. Kendi başına yeteri kadar zor olan ergenlik süreci, psikolojik sıkıntılarla daha ağır ve yorucu bir dönem haline gelebilmekte. Bu dönemlerde ebeveynlere ergenlerde psikolojik durumlar ve etkenler hakkında bilgi sahibi olması önerilir. Bir çok dış etken çocuğumuzun ergenlik sürecini olumsuz etkileyebilmektedir. Bu tarz olumsuz ergenlik sürecinde muhakkak bir terapiye başvurulmalıdır. Psikolog yardımı olmadan atlatmaya çalıştığımız olumsuz ergenlik dönemi ileriki yaşlarada olumsuz sıçrayacak, yetişkin dönemlerinde de adapte sorunları yaşayacaktır. Ergen terapileri ve danışma için İzmir’de bulunan kliniğimiz sizlere severek yardımcı olacaktır. İzmir’de ki en iyi psikolog yardımını ve ergen terapisini memnuniyetle karşılayacağız.

Çocuğumun Ergen Terapisine İhtiyacı Var mı?

Her çocuk kendi özeldir. Her çocuğun psikolojiside kendine özeldir. Kimi çocukta ergenlik mutlu geçerken, kimi çocukta ergenlik agresif seyreder. Ergenlik tamamiyle kendine hastır. Fakat çocuğumuzun psikolojisini olumsuz etkileyecek anıları varsa bu ergenliğin seyrinide değiştirmektedir. Cinsel istismar, taciz, aile içi sıkıntılar, akran zorbalığı, arkadaş çevresi ve arkadaş edinme alışkanlıkları vs. ergen psikolojisinin seyrini büyük ölçüde olumsuz etikelemektedir. Çocuğumuz da içe kapanık davranışlar, asosyallik, agresif tavır ve her şeyi reddetme gibi davranışlar gözlemlediğimizde bize verilen mesaj çocuğumuzun ergen psikoloğuna ihtiyaç duyduğudur. Çocuklarımızı geçirdiği bu zorlu süreçte mümkün olduğunca anlamalı, tepkilerine sakin kaldığımızı göstermeliyiz. Sorunlarını ebeveynlerine anlatabileceğini, anlattığı zaman ona çözüm bulacağımızı göstermeliyiz. Özellikle cinsel istismar gibi büyük travmalar yaşamış çocuğumuzu her zamankinden çok dinlemeli, atmaya çalıştığı çığlığı duymaya gayret göstermeliyiz.

Ergen Psikologlarına Nasıl Güvenirim?

Çocuğunuz için yardım almanız için öncellikle muhakkak ergen terapisi veren bir ergen psikoloğuna başvurmalısınız. Çalışma alanı içinde ergen terapisi bulunmalı ki size faydası dokunsun. Ergen psikolojisinde anlayış, hoşgörü, inanma ve dinlenme çok önemlidir. Bu nedenle de seçeceğiniz psikolog ergenle arasındaki uyumu tam yakalamaya çalışmalıdır. Ergen çocuklarımız hayatlarının en hassas zamanlarından birini geçirmekte, onları incitmeden iyi dinlemeliyiz. Bu sebepten seçeceğiniz ergen psikoloğu biz olmalıyız. İzmir Karşıyaka bölgesinde bulunan kliniğimiz ve Uzman Psikolog Hatice Davas ergen terapisi konusunda hizmet vermektedir.. Kliniğimize gelemediğiniz durumlarda da online psikolog olarak tüm ülkeye hizmet vermekteyiz. Hemen iletişime geçmek için tıklayın. Çocuklar en değerli varlığımız, onlara yardım için buradayız.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Average: 5]