HATİCE DAVAS

İçindekiler

ergen terapisi

Ergen Terapisi Nedir?

Ergen Terapisi Nedir?

Ergenlik döneminde hepimiz gibi çocuklarımızda farklılıklar yaşıyor. Bu farklılıklar bazen normal seyrinde ilerlerken bazen de anormal gibi gözüken durumlar oluşturabiliyor. Bu yüzden de ergenliğe adım atmış çocuklarımızda ergen terapisi ihtiyacı duyuyoruz. Ergen terapisini şöyle açıklayabiliriz; Çocuklarımızın yaşadığı farklı durumların psikolojilerini etkilemeden atlatmasına yardımcı olduğumuz özel terapi anlarımız diyebiliriz. 

ergen terapisi 

Peki, ergenlerin terapi görmesini gerektirecek psikolojik değişimler neden yaşanmaktadır? Bunları cevaplayalım;

  • Ergenlik dönemi vücutta değişimlerle başlar,
  • Vücutta ki değişimler kendilerine olan bakış açılarını değiştirebilir,
  • Çocuklarda benlik algısı yükselir,
  • Çocuklar etrafında olup bitenleri anlamaya ve kavramaya başlar,

Bu nedenledir ki çocuklarımızın psikolojisinde büyük değişimler yaşanmaktadır. Çocuklarımızın vücutlarınında geliştiği bu dönemde, çocuklarımız yetişkinliğe hızlı bir giriş yaptıklarını düşünürler. Benlik duyguları bir anda artar, aileye karşı olan tutumları değişebilir, yetişikin olduklarını düşünebilirler. Bunlar ergenliğe yeni giren çocuklarımızın psikolojisinde sıklıkla görülen durumlardır. Fakat çocuklarımızın yaşadığı değişimleri kabullenemeyebilir, çevresel faktörler psikolojik zorlanmalar yaşamalarıma sebep olabilir.

Ergenlik

Bu hassas ve kırılgan dönemi çocuklarımızın psikolojik dengesini etikelemeden geçirebilmemiz için ergen terapilerine ihtiyaç duyarız. Çocuklar da ve ergenler de psikoloji büyük bir önem taşımakta, yetişkin dönemlerinde psikolojik zorlanmalar yaşamalarını istemeyiz. Bu nedenle de çocukluk ve ergenlik dönemlerinde psikolojilerinin sağlıklı kalabilmesi için ebeveynler olarak onları desteklemeli, kendilerini güvende hissettirmeliyiz. Onların huzurlu olacağı yer bizim sağlıklı ve mutlu yuvamızdır. Bunu da çocuklarımıza aşılamalı, psikolojileri için onlara güvendiğimizi sık sık hissettirmeliyiz. Bu kırılgan dönemi hep beraber, sağlıklı bir tempoda atlatabilmek ve psikolojik yaralanmaları en aza indirgemek için ergen terapilerinden fayda sağlayabiliriz.

Çocuklarınızın ergenlik dönemi için, bir uzmandan yardım almak sizin ve çocuğunuzun psikolojisi açısından en sağlıklı olanıdır. Uzman bir psikolog tarafından verilen ergen terapisi, çocuğunuzun bu zor dönemi çok daha kolay atlatmasına yardımcı olacaktır.

Ergen terapisi için de kliniğimize başvurabilir, uzman eşliğinde ergenlik psikolojisini kolayca atlatabilirsiniz. İzmir’de bulunan kliniğimiz, Mavişehir psikolog arayışınızıda sona erdirecektir. Mavişehir’de aranan tek psikolog ve klinik olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Uzman yardımlarıyla daha hafif atalatacağımız bu dönemde terapilerle kendimizi ve çocuğumuzu mutlu edeceğiz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Average: 5]