HATİCE DAVAS

İçindekiler

ergen terapisi

Ergen Terapisi Nedir?

Ergen Terapisi Nedir?

Ergenlik döneminde hepimiz gibi çocuklarımızda farklılıklar yaşıyor. Bu farklılıklar bazen normal seyrinde ilerlerken bazen de anormal gibi gözüken durumlar oluşturabiliyor. Bu yüzden de ergenliğe adım atmış çocuklarımızda ergen terapisi ihtiyacı duyuyoruz. Ergen terapisini şöyle açıklayabiliriz; Çocuklarımızın yaşadığı farklı durumların psikolojilerini etkilemeden atlatmasına yardımcı olduğumuz özel terapi anlarımız diyebiliriz. 

ergen terapisi 

Peki, ergenlerin terapi görmesini gerektirecek psikolojik değişimler neden yaşanmaktadır? Bunları cevaplayalım;

  • Ergenlik dönemi vücutta değişimlerle başlar,
  • Vücutta ki değişimler kendilerine olan bakış açılarını değiştirebilir,
  • Çocuklarda benlik algısı yükselir,
  • Çocuklar etrafında olup bitenleri anlamaya ve kavramaya başlar,

Bu nedenledir ki çocuklarımızın psikolojisinde büyük değişimler yaşanmaktadır. Çocuklarımızın vücutlarınında geliştiği bu dönemde, çocuklarımız yetişkinliğe hızlı bir giriş yaptıklarını düşünürler. Benlik duyguları bir anda artar, aileye karşı olan tutumları değişebilir, yetişikin olduklarını düşünebilirler. Bunlar ergenliğe yeni giren çocuklarımızın psikolojisinde sıklıkla görülen durumlardır. Fakat çocuklarımızın yaşadığı değişimleri kabullenemeyebilir, çevresel faktörler psikolojik zorlanmalar yaşamalarıma sebep olabilir.

Ergenlik

Bu hassas ve kırılgan dönemi çocuklarımızın psikolojik dengesini etikelemeden geçirebilmemiz için ergen terapilerine ihtiyaç duyarız. Çocuklar da ve ergenler de psikoloji büyük bir önem taşımakta, yetişkin dönemlerinde psikolojik zorlanmalar yaşamalarını istemeyiz. Bu nedenle de çocukluk ve ergenlik dönemlerinde psikolojilerinin sağlıklı kalabilmesi için ebeveynler olarak onları desteklemeli, kendilerini güvende hissettirmeliyiz. Onların huzurlu olacağı yer bizim sağlıklı ve mutlu yuvamızdır. Bunu da çocuklarımıza aşılamalı, psikolojileri için onlara güvendiğimizi sık sık hissettirmeliyiz. Bu kırılgan dönemi hep beraber, sağlıklı bir tempoda atlatabilmek ve psikolojik yaralanmaları en aza indirgemek için ergen terapilerinden fayda sağlayabiliriz.

Çocuklarınızın ergenlik dönemi için, bir uzmandan yardım almak sizin ve çocuğunuzun psikolojisi açısından en sağlıklı olanıdır. Uzman bir psikolog tarafından verilen ergen terapisi, çocuğunuzun bu zor dönemi çok daha kolay atlatmasına yardımcı olacaktır.

Ergen terapisi için de kliniğimize başvurabilir, uzman eşliğinde ergenlik psikolojisini kolayca atlatabilirsiniz. İzmir’de bulunan kliniğimiz, Mavişehir psikolog arayışınızıda sona erdirecektir. Mavişehir’de aranan tek psikolog ve klinik olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Uzman yardımlarıyla daha hafif atalatacağımız bu dönemde terapilerle kendimizi ve çocuğumuzu mutlu edeceğiz.

Online Psikolojik Danışmanlık: Zamanı ve Mekanı Aşan Destek

Online Psikolojik Danışmanlık: Zamanı ve Mekanı Aşan Destek

İçindekiler Online Psikolojik Danışmanlık: Zamanı ve Mekanı Aşan Destek Günümüzün hızlı tempolu yaşamında, psikolojik destek ihtiyacı olan bireyler için geleneksel yöntemlerin dışında alternatif çözümler de sunulmaktadır. Online psikolojik danışmanlık, bu alternatiflerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. İnsanların zaman kısıtlamaları, coğrafi uzaklık veya hareket kabiliyeti gibi sebeplerle psikolojik yardım alamamaları sorununu ortadan kaldıran online danışmanlık, etkili …

Çocuğum Okula Hazır Mı? Hazır Olduğunu Nasıl Anlarız?

Çocuğum Okula Hazır Mı? Hazır Olduğunu Nasıl Anlarız?

İçindekiler Çocuğum Okula Hazır Mı? Hazır Olduğunu Nasıl Anlarız? Okula başlama dönemi, hem heyecan hem de belirsizliklerle dolu bir zaman dilimidir. Çocuğunuzun okula hazır olup olmadığını anlamak, ebeveynlerin en büyük endişelerinden biridir. Ancak, çocuğunuzun okula uyum sağlayıp sağlayamayacağını anlamak için bazı belirtiler ve gözlemler göz önünde bulundurulabilir. Çocuğum Okula Hazır Mı? Çocuğunuzun okula hazır olup …

Çocuğum Okulda Konuşmuyor: Sosyalleşme Sorunları

Çocuğum Okulda Konuşmuyor: Sosyalleşme Sorunları

İçindekiler Çocuğum Okulda Konuşmuyor: Sosyalleşme Sorunları Çocukların okula başlama dönemi, hem heyecan hem de belirli zorluklarla dolu bir süreçtir. Bazı çocuklar, okula başladıklarında evde konuşurken okulda sessiz kalabilirler. Bu durum, çocuğun neden bu şekilde davrandığını anlamak ve çözüm üretmek için dikkate alınması gereken önemli bir meseledir. Hatice Davas gibi uzmanlar, bu tür durumların çözümü konusunda …

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Average: 5]